Abstrakt sekce GCD: Aplikace. Téma: „Mořské malby
Poznámky k lekci
Téma: "Mořské malby"
Cíl: Posilovat schopnost dětí vytvářet kompozice pomocí různých technik.
úkoly:
já. Vzdělávací.
1. Posílit schopnost zprostředkovat charakteristické detaily mořských obyvatel na obrázku.
II. Vzdělávací:
1. Rozvíjejte kompoziční dovednosti: uspořádejte obrázky v celém listu.
2. Rozvíjet jemnou motoriku prstů, představivost, kreativitu, představivost a schopnost samostatné práce.
III. Pedagogové:
1. Pěstujte zájem o nášivky a přesnost.
2. Vzbudit v dětech touhu dosahovat výsledků.
„Poznání“ (utváření holistického obrazu světa, rozšiřování obzorů); „Komunikace“ (vývoj řeči).
Materiál a výbava:
1. Modrý a zelený karton, barevný papír, ubrousky, lepidlo, štětce, nůžky, fixy, dopis od Neptuna, nahrávka „Sounds of the Sea“.
Přípravné práce: Pozorování ryb v akváriu, prohlížení obrázků ryb a jiného mořského života, učení hádanek.
Průběh lekce:
Ahoj lidi!
Kluci, dopis. Zajímalo by mě, od koho to může být?
Čte dopis:
„Ahoj, chlapi!
Jsem král moře Neptun. Rozhodl jsem se otevřít uměleckou galerii v mém moři. Ale nemám jediný obraz a nevím, jak je udělat. Doufám, že mi pomůžete a pošlete mi krásné obrazy moře a mořského života, aby je všichni moji hosté mohli obdivovat. Slyšel jsem hodně o vašich schopnostech, takže jsem si jistý, že můj požadavek zvládnete a splníte. Děkuji za pomoc, Neptune"
Kluci, pomůžeme Neptunovi? (Ano)
Nejprve ale uspořádáme kroužek o mořských zvířatech. Jste připraveni?
Tak začněme.
)
2. Co víte o obyvatelích podmořského světa?
3. Které zvíře je největší?
4. Proč mohou žít pouze ve vodě?
5. Jak ryby dýchají ve vodě?
6. Může mořský život přežít ve znečištěné vodě?
7. Co dalšího je na mořském dně?
Hádanky:
Vznesl se jako oblouk nad vlnu,
Černá záda se leskla.
Plavba kolem Gagry... Atény!
Kdo s bílým břichem? (delfín)
Přední jsou ploutve a zadní jsou tlapky!
Je tam oválná skořápka. Vypadá jako klobouk!
Neznám jiný domov než moře,
Svým potomkům dá život plazením se na písek. (želva)
Plave na hlubokém dně,
A někdy - u pobřeží.
Svým mocným proudem on
Rozptýlí temnotu nepřátel. (scat)
Plave tam, plave tady.
Někdy ji není vidět.
Je čistá jako voda
Má zvonek, ale je
Nelze volat:
"Ding-ding-dong." (medúza)
Chlapi, kdo ví, proč je medúza průhledná?
Pár informací:
Medúzy jsou neuvěřitelně krásné, jsou průhledné, protože jsou z vody. Mají úžasnou vlastnost: předvídají bouři na moři dlouho předtím, než začne, a jdou do mořských hlubin daleko od břehu. Studium této vlastnosti umožnilo lidem vytvořit zařízení, které by mohlo varovat před blížící se bouří.
Z čeho a jak můžeme malovat?
No, tak jděte na svá místa (děti sedí u stolů)
Prstová gymnastika:
Ryba plavala a potápěla se
V čistém teplém rybníku,
Přijdou spolu, rozdělí se,
Zahrabou se do písku.
Kluci, podívejte, z čeho budete dělat obrázky?
):
Vytvoříte si vlastní obrázek z barevného papíru, vystřihnete mořské potvory dle libosti, slepíte, ozdobíte, můžete doplnit chybějící detaily svých zvířátek a ozdobit je pomocí ubrousků.
A budeme s vámi pracovat za zvuků a hluku moře,
(učitel poskytuje individuální rady a pomoc při práci dětí)
Tělesná výchova minuta(Moře se jednou rozbouří....)
Nyní tyto obrázky zveřejním, aby je mohl vidět každý. Musíme se dívat na krátkou vzdálenost, pak naše oči neuvidí materiál, se kterým jste pracovali, ale samotný obraz.
Líbí se vám obrazy? Myslíte, že se králi moře budou vaše obrazy líbit?
Učitel upozorní na výstavu prací a přečte báseň:
Naše školka se změnila
Proměněno ve dno moře,
Půjdeme se projít
Studujte dno moře.
Kolik různých řas?
Hvězdy, medúzy a krásné ryby,
Řasy, ježovky a mušle jsou dobré.
co se ti povedlo nejlépe?
Co bylo na této práci nejtěžší? Jaký materiál jsi použil?
Jsem rád, že jsi odvedl dobrou práci. Obrázky se ukázaly tak krásné a neobvyklé, protože jste přátelští a pilní kluci. Dobrá práce!
No a za vaši snahu dostanete od mořského krále dárek – pamlsek z mořského dna.
Stáhnout:
Náhled:
Městská autonomní předškolní vzdělávací instituce kombinovaného typu mateřské školy "Romashka"
Abstrakt GCD
Oblast "Umělecká kreativita"
Sekce: Aplikace.
Téma: "Mořské malby"
vychovatel:
Bondarenko Yu.P.
G. Sovětský
Trassovikov 10 b,
Poznámky k lekci
Téma: "Mořské malby"
Cíl: Posilovat schopnost dětí vytvářet kompozice pomocí různých technik.
úkoly:
I. Vzdělávací.
II. Vzdělávací:
III. Pedagogové:
Integrace vzdělávacích oblastí:
Materiál a výbava:
Přípravné práce:
Průběh lekce:
Ahoj lidi!
Učitelka dětem vypráví, že cestou do školky potkala pošťáka, který doručil dopis pro děti v přípravné skupině.
Kluci, dopis. Zajímalo by mě, od koho to může být?
Čte dopis:
„Ahoj, chlapi!
Jsem král moře Neptun. Rozhodl jsem se otevřít uměleckou galerii v mém moři. Ale nemám jediný obraz a nevím, jak je udělat. Doufám, že mi pomůžete a pošlete mi krásné obrazy moře a mořského života, aby je všichni moji hosté mohli obdivovat. Slyšel jsem hodně o vašich schopnostech, takže jsem si jistý, že můj požadavek zvládnete a splníte. Děkuji za pomoc, Neptune"
Kluci, pomůžeme Neptunovi? (Ano)
Nejprve ale uspořádáme kroužek o mořských zvířatech. Jste připraveni?
Tak začněme.
1. Jaké znáš mořské obyvatele? (Delfíni, kosatky, žraloci, mroži, sledi, mořští hadi, mořské želvy, medúzy, rejnoci,)
2. Co víte o obyvatelích podmořského světa?
3. Které zvíře je největší?
4. Proč mohou žít pouze ve vodě?
5. Jak ryby dýchají ve vodě?
6. Může mořský život přežít ve znečištěné vodě?
7. Co dalšího je na mořském dně?
Hádanky:
Vznesl se jako oblouk nad vlnu,
Černá záda se leskla.
Plavba kolem Gagry... Atény!
Kdo s bílým břichem? (delfín)
Přední jsou ploutve a zadní jsou tlapky!
Je tam oválná skořápka. Vypadá jako klobouk!
Neznám jiný domov než moře,
Svým potomkům dá život plazením se na písek. (želva)
Plave na hlubokém dně,
A někdy - u pobřeží.
Svým mocným proudem on
Rozptýlí temnotu nepřátel. (scat)
Plave tam, plave tady.
Někdy ji není vidět.
Je čistá jako voda
Má zvonek, ale je
Nelze volat:
"Ding-ding-dong." (medúza)
Chlapi, kdo ví, proč je medúza průhledná?
Pár informací:
Medúzy jsou neuvěřitelně krásné, jsou průhledné, protože jsou z vody. Mají úžasnou vlastnost: předvídají bouři na moři dlouho předtím, než začne, a jdou do hlubin moře daleko od břehu. Studium této vlastnosti umožnilo lidem vytvořit zařízení, které by mohlo varovat před blížící se bouří.
Z čeho a jak můžeme malovat?
No, tak jděte na svá místa (děti sedí u stolů)
Prstová gymnastika:
Ryba plavala a potápěla se
V čistém teplém rybníku,
Přijdou spolu, rozdělí se,
Zahrabou se do písku.
Kluci, podívejte, z čeho budete dělat obrázky?
Učitel objasňuje, co každé dítě musí dělat, jaké techniky bude při práci používat (trhání, řezání, lepení, trhání, mačkání, řezání, lepení):
Vytvoříte si vlastní obrázek z barevného papíru, vystřihnete mořské potvory dle libosti, slepíte, ozdobíte, můžete doplnit chybějící detaily svých zvířátek a ozdobit je pomocí ubrousků.
A budeme s vámi pracovat za zvuků a hluku moře,
(učitel poskytuje individuální rady a pomoc při práci dětí)
Tělesná výchova minuta(Moře se jednou rozbouří....)
Nyní dám tyto obrázky, aby je každý viděl. Musíme se dívat na krátkou vzdálenost, pak naše oči neuvidí materiál, se kterým jste pracovali, ale samotný obraz.
Líbí se vám obrazy? Myslíte, že se králi moře budou vaše obrazy líbit?
Učitel upozorní na výstavu prací a přečte báseň:
Naše školka se změnila
Proměněno ve dno moře,
Půjdeme se projít
Studujte dno moře.
Kolik různých řas?
Hvězdy, medúzy a krásné ryby,
Řasy, ježovky a mušle jsou dobré.
co se ti povedlo nejlépe?
Co bylo na této práci nejtěžší? Jaký materiál jsi použil?
Jsem rád, že jsi odvedl dobrou práci. Obrázky se ukázaly tak krásné a neobvyklé, protože jste přátelští a pilní kluci. Dobrá práce!
No a za vaši snahu dostanete od mořského krále dárek – pamlsek z mořského dna.
Introspekce
přímé vzdělávací aktivity
vzdělávací obor "Umělecká tvořivost"
Sekce: Aplikace.
Téma: "Mořské malby"
úkoly:
I. Vzdělávací.
1. Posílit schopnost zprostředkovat charakteristické detaily mořských obyvatel na obrázku.
II. Vzdělávací:
1. Rozvíjejte kompoziční dovednosti: uspořádejte obrázky v celém listu.
2. Rozvíjet jemnou motoriku prstů, představivost, kreativitu, představivost a schopnost samostatné práce.
III. Pedagogové:
1. Pěstujte zájem o nášivky a přesnost.
2. Vzbudit v dětech touhu dosahovat výsledků.
Integrace vzdělávacích oblastí:„Poznání“ (utváření holistického obrazu světa, rozšiřování obzorů); „Komunikace“ (vývoj řeči).
Materiál a výbava:
1. Modrý a zelený karton, barevný papír, ubrousky, lepidlo, štětce, nůžky, fixy, dopis od Neptuna, nahrávka „Sounds of the Sea“.
Přípravné práce:Pozorování ryb v akváriu, prohlížení obrázků ryb a jiného mořského života, učení hádanek.
Forma organizace činnosti: podskupina.
Typ aktivity: kognitivní a vývojová.
Fáze:
1. etapa – organizační moment (2 min.);
2. etapa – hra (4 min.) herní cvičení, hádanky;
3. etapa – motivační (3 min.) vysvětlení úkolů, jejich realizace;
4. etapa – (16 min.) pokračování úkolů a cvičení;
5. etapa – (2 min.) fyzická minuta;
6. etapa – (2 min.) finále, děti svou práci hodnotí;
Fáze 7 – (1 min.) reflexe, moment překvapení, poděkování učitele.
Přímá výchovná činnost byla realizována s přihlédnutím k věkovým charakteristikám dětí. Všechny části jsou vzájemně propojeny a plynule přecházejí z jedné do druhé. Používal jsem různé typy aktivit: moment překvapení, hádání hádanek, brainstorming. Navrhovaný materiál je přístupný dětem. Byla vytvořena pozitivní atmosféra, která byla udržována po celou dobu aktivity, s využitím melodie zvuku moře. Aktivně probíhala práce se slovní zásobou. Povaha interakce mezi dětmi a učitelem je důvěřivá a přátelská. Děti plnily navržené úkoly a cvičení se zájmem a nadšením.
V průběhu celé aktivity byly využívány zdravotně nezávadné technologie: před prací u stolů byla provedena prstová cvičení, po fyzické minutě byla skupina před zahájením vzdělávacích aktivit vyvětrána.
Domnívám se, že úkoly, které jsem si stanovila, byly plně realizovány, dílna na výrobu výrobků dětské kreativity proběhla a skončila na pozitivním emocionálním vzestupu.
Doufám, že se to dětem líbilo a získané dovednosti a techniky budou užitečné pro jejich další studium ve škole.
Světlana Razilová
Při hledání zajímavé a cenově dostupné technologie pro volumetrické Vzpomněl jsem si na aplikace jak jsme dělali záložky. Přeložením listu barevného papíru napůl jsme vytvořili řezy ve vzoru rybí kosti a pak je propletli, čímž jsme vytvořili prolamovanou dvoubarevnou vazbu. Myslel jsem, že tato jednoduchá technika by mohla být užitečná pro zobrazení rybích šupin. Sotva řečeno, než uděláno. Výsledek byl pěkný. Zde je sled akcí, možná se to bude někomu hodit. Vezměte si obdélník bílého kancelářského papíru, složí se snáze, ale můžete použít i list na šířku, ohněte ho podélně napůl
Nakreslíme polovinu siluety ryby spolu s ocasem a ploutvemi.
Rybu vystřihneme po obrysu, přehneme zpět a nakreslíme pruhy pro řezy.
Nyní otevřeme rybí vzor a propleteme proužky dohromady.
Ploutve a ocas musí být několikrát složeny do tvaru ploutví a ocasu. Pokud je ryba velká, mohou tam být tři prolamované pruhy.
Mořské řasy lze vyrobit z pruhů vrstvených jako harmonika.
A tady je to, co jsme dostali.
Výplet v bílé barvě na tmavém pozadí dopadl nečekaně krásně. Tuto práci jsme připravili do soutěže „Město u moře“ a nazvali jsme ji „Obyvatelé Finského zálivu“. Starší děti měly zájem o práci v prolamované technice. Zkuste to taky.
Publikace k tématu:
Do pozornosti dávám nášivku jako dárek pro tatínka. Tuto aplikaci může provádět dítě ve věku 4-6 let. Děti, které jsou stále špatné v řezání...
Vzrušující kreativita pro děti středních škol ke Světovému dni letectví a kosmonautiky. Každý den se to snažíme rodičům připomínat.
Dobrý večer, milí členové MAAM! Dovolte mi, abych vám představil mistrovskou třídu aplikace matrjošky. K tomu potřebujeme: šablonu.
Naše skupina měla tematický týden „Zimování ptáků“. S dětmi jsme se rozhodli vyrobit sýkorku. Jedná se o nejběžnějšího ptáka v naší zemi.
Dobrý den, kolegové. Světlé svátky Velikonoc se blíží. V tento den je zvykem péct velikonoční koláče a malovat vajíčka. Není to první rok, co jsme byli s našimi dětmi.
Rád bych vás pozval, abyste viděli, jak jsme s kolegy společně dokončili návrh letu pod schody v námořním stylu.
Marina Svyatova
Shrnutí lekce o aplikaci v seniorské skupině „Ryby na mořském dně“
Cíle. Pokračujte v seznamování dětí se světem ryb. Vzbudit zájem o svět kolem nás, pěstovat pozorný a starostlivý postoj ke všemu živému.
Naučte se vytvářet expresivní obrázky ryb pomocí různých aplikačních metod založených na různých počátečních tvarech (obdélník, čtverec, proužek). Učte se a pracujte samostatně s aplikačními plány. Naučte se navrhovat kolektivní kompozici.
Průběh lekce:
Organizační moment
Děti jsou rozděleny do dvou skupin. Na stolech každé skupiny jsou talíře s papírovými přířezy: obdélníky, čtverce, pruhy. Práce je strukturována s přihlédnutím k individuálním vývojovým charakteristikám každého dítěte. Děti jsou na základě těchto vlastností seskupeny do podskupin.
vychovatel. Kluci, dnes vám navrhuji, abyste se vydali na cestu a setkali se s obyvateli moře.
Četba básně A. Samsonova
Na světě jsou různé ryby,
Plavou, jak se jim od dětství říká.
Ti, kteří je jmenovali, si hráli se slovy.
Setkali jste se někdy s těmito rybami?
Mnich, královna, nevrlý, kapitán.
Kytara, trumpetista, kardinál a zuban.
Hamsa, led, kohout a drak.
Měsíc, anděl, ďábel, svíčka, štír.
Nůž, břitva, krabička, spoušť a jehla.
Srp, kladivo, opasek, šavle, meč a šíp.
Kanec, císař, žába a kočka.
Chirurg, pufferfish, blue hottentot.
Vrána, páv, papoušek, ropucha, býk.
Pes, ovečka, liška, jazyk.
Marinka a sluníčko, nudle a beran.
Vlk, motýl, vlaštovka, plch a chůva.
vychovatel.
O čem a o kom je tato báseň?
Kterou rybu z básně si pamatuješ? Odpovědi dětí
Pojedeme dnes k moři, kluci. A podívejme se hluboko do moře. Koho tam uvidíme? (mořští obyvatelé) Odpovědi dětí.
A tady je naše moře (na tabuli je modrý plakát). Kluci, podívejte se na moře, je úplně prázdné.
Ty a já pomůžeme mořským tvorům objevit se zde.
Vysvětlení sekvence provádění aplikace.
První skupina pomůže rybám se objevit dnes, druhá - řasy a kameny.
Před vámi jsou talíře s přířezy barevného papíru.
(Učitel pomáhá oddělovat obrobky).
vychovatel. Chlapi, teď si připomeneme techniky řezání.
Částečná ukázka techniky stříhání učitelkou a dětmi s cílem připomenout dětem techniku symetrického stříhání z vícekrát přeloženého papíru (ryby, řasy).
vychovatel. Chlapi, nejprve vystřihneme všechny detaily nášivky, pak je krásně rozložíme na list papíru a teprve potom je nalepíme na prvek po prvku. Pracujete ve skupinách, tak pomozte svým spoluhráčům.
Tak a teď se všichni dáme do práce.
Praktická samostatná práce
(Učitel dohlíží na pochopení a správné provedení práce).
Fízminutka
Ryba vesele cákala.
V čisté, čerstvé vodě.
Budou se ohýbat a uvolňovat.
Zahrabou se do písku.
Tolikrát dřepíme
Kolik ryb tu máme?
Kolik racků máme?
To skočíme mnohokrát.
Shrnutí lekce)