Co znamená červen? Staré ruské názvy měsíců
Raisa Pavlovna Saryeva
Shrnutí lekce na téma „1. květen - svátek jara a práce“
UČITEL: SARYEVA R. P.
Cíl:
rozšířit a systematizovat znalosti studentů z historie oslavy jara a svátku práce.
Úkoly:
vzbudit zájem práce, dělnické profese;
ukázat důležitost práce;
vychovat respektující postoj lidem různých profesí.
Zařízení:
interaktivní tabule, plakát "Bez práce , « Studium práce je nuda„Ano, ovoce učení je chutné“, „První máj – den Jaro a práce» , koule, květiny, plakát s zeměkoulí, holubice.
Průběh akce:
1. Organizační moment
Zní hudba, přichází chlapec Práce, holka Jaro
2. Aktualizace znalostí:
Vedoucí:
Ahoj! kdo jsi?
Dívka: já, Jaro!
Chlapec: A já, Práce!
Vedoucí:
Takže jsi kluk Práce a ty jsi holka Jaro!
Chlapi, nechápu, proč k nám přišli?
3. Formulace cílů a úkoly:
Děti:
Vedoucí:
Dnes si budeme povídat:
O tradicích vzniklých během slaví tento den;
O práce a profesí;
Otestujme své znalosti v této oblasti vzájemným soupeřením;
Pojďme to shrnout určením nejlepších Expertů.
4. Seznamte se s novými lidmi materiál:
A) Rozhovor o historii sváteční oslava
Vedoucí:
Den 1. května Jaro a práce slaví v 66 zemích světa – to je buď stát dovolená, nebo den volna. Jaro dovolená PROTI různé země svět je oslavován svým vlastním způsobem. Pojďme se seznámit s těmi nejzajímavějšími.
První je tento dovolená zaznamenali ve starověké Itálii před třemi tisíci lety. Obyvatelé Itálie uctívali bohyni Mayu, patronku plodnosti a země. Ona byla viníkem dovolená. Poslední jarní měsíc pojmenovali ji po KVĚTNU a první den lidé po skončení jarních polních prací pořádali oslavy.
V Ruské impérium tento dovolená byl poprvé zaznamenán v roce 1890 ve Varšavě.
B) Rozhovor o práce
Vedoucí:
Chlapi, co je? práce?
Děti čtou poezii:
1. Vyhřívaný jemným světlem
Jsme na slunné zemi
Den přichází s úsvitem
V každém městě, vesnici.
2. Jasné ráno volá
Na poli, v dole, v továrně:
Práce začíná!
A máme své vlastní starosti.
3. Naučili jsme se být přáteli,
Abych ocenil dobrý skutek,
Až vyrosteme, budeme na to všichni sami
Udělejte to těmito rukama.
Chci toho hodně vědět -
Vyberte si práci, která vyhovuje vašim potřebám.
(Plakát na zdi - "Bez práce Nemůžeš ani vytáhnout rybu z rybníka.")
Vedoucí:
Zamysleme se: co lidem dává práce?
Děti:
Práce dává člověku vše, co potřebuje život: bydlení, oblečení, jídlo, domácí potřeby.
- Knihy vznikají prací, literární díla, umění.
Probíhá práce lidé spolu komunikují, stávají se vzdělanějšími.
V důsledku toho vznikají továrny na práci, továrny, budovy, stroje, stroje.
- Práce umožňuje lidem využívat bohatství přírody, vyvíjet nové odrůdy rostlin a nová plemena zvířat.
Vedoucí:
Člověk musí práce aby jeho život byl prosperující a prosperující.
Vedoucí:
Jaká je vaše hodnota? práce, Kluci?
Děti:
Získáváme znalosti.
Vedoucí:
Vysvětlete význam podlahové desky: « Studium práce je nuda„Ano, ovoce učení je chutné“
Vedoucí:
Znalosti, které získáte během školení, se vám budou hodit při výběru budoucího povolání.
B) Rozhovor o profesích:
Vedoucí:
co je to povolání?
Profese je oblíbená věc, životní dílo. Proto si svou oblíbenou věc vyberete jednou a na celý život. Ale jak už to chodí je těžké si vybrat! Chci se přeci stát lékařem, řidičem, kosmonautem a potápěčem, učitelem a umělcem.
Na světě je mnoho profesí,
Musíme si ale vybrat jen tu jednu
Co je nám milejší než kdokoli jiný na světě,
Věnovat se sobě práce.
D) Hádanky "Hádej profesi"
Vedoucí:
Pojďme se podívat na názvy profesí, které již znáte.
1. Ore, seje, sklízí obilí. SZO? (pěstitel obilí)
2. Kdo nám peče chleba? (Pekař)
3. Kdo vydává léky? (Farmaceut)
4. Kdo nás obléká módně? Kdo vyrábí oblek ve volný den?
Každý ví, že on... (přizpůsobit)
5. Kdo přichází do domu s dopisem? Přiznejme si to... (listonoš)
6. Zde na okraji opatrně natírá železo;
V rukou má kbelík a sám je barevně vymalován. (Malíř)
7. V noci, v poledne, za svítání tajně vykonává službu,
Na cestě, na břehu, blokující cestu nepřítele. (Pohraniční stráž)
8. Není pilot, neřídí letadlo,
A ta obrovská raketa, děti, kdo, řekněte, je to? (Astronaut)
9. Kdo je nejužitečnější ve dnech nemoci?
A uzdravuje nás ze všech nemocí. (Lékař)
10. Starší bratr slouží drahé vlasti.
Chrání naše životy, on je... (voják)
Vedoucí:
Je zde mnoho různých profesí,
Nevíte, co si hned vybrat.
V životě to bude hodně užitečné -
Musíte se prostě učit!
5. Upevňování získaných znalostí
Vedoucí:
Pojďme se tedy podívat, jaké znalosti v tomto směru máte.
1. Vysvětlete význam přísloví:
Neberte si mnoho věcí, ale v jedné vynikejte.
Cvičení pro mysl:
Kdo nepracuje (on nejí)
Nespěchejte na jazyk (pospěš si)
Bez práce(nemůžeš vytáhnout rybu z rybníka)
Master's Case (bojím se)
- Lidská práce se živí, (a lenost kazí)
Úder do železa (dokud je horko)
Neseďte nečinně (takže nebude žádná nuda)
Připravte si sáně na léto (a vozík v zimě)
"Pokračuj v přísloví"
1. Mravenec není velký -...
Do lesa neuteče
Ano, kope hory
Ano mravenci koušou
2. Podle práce a...
Platí málo
Odměna
3. Mistrovská práce...
neví
4. Žít nečinně...
Jen kouřit nebe
Žádné starosti
Nuda tedy nebude
5. Jíst ryby...
Musíme nainstalovat síť
Musíme se dostat do vody
Nejprve ho musíte usmažit
6. Líný spinner má...
A kámen roste s mechem
A pro sebe nemám košili
Košile roztrhaná
Shrnutí události:
Vedoucí:
Naše akce se chýlí ke konci.
Jak vidíte, děti, profesí je mnoho - vyberte si jedno pro sebe,
Aby se to stalo dílem celého vašeho života,
Abych byl upřímný práce oslavil jsi svou zemi!
Vedoucí:
Zakončit naši akci v duchu prvomájových tradic dovolená, použijme k vytvoření symboly obecná práce "Mír, May, práce» (děti přikládají ke zeměkouli holubice a květiny).
Publikace k tématu:
Zhdanova Nadezhda Nikolaevna Obecní rozpočet školka vzdělávací instituceč. 24 MŠ "Kolobok" učitelka 1 kvalifik.
Synopse integrovaného GCD ve střední skupině „In Search of Spring“ Městské autonomní předškolní vzdělávací zařízení "MŠ č. 83" Souhrn integrovaného GCD v r. střední skupina.
Cíl: Pomoci dětem najít známky příchodu jara (slunce, kapky, louže, první květ). Obsah programu: Vzdělávací cíle.
Cíl: seznámení s počátky ruské lidové kultury Cíle: vzdělávací: - vytvořit si představu o rozmanitosti lidových svátků;
Cíle: - Upevnit představy dětí o předjaří a jeho znameních. - Zobecnit znalosti o stěhovavých ptácích, jejich zvycích a způsobu života.
Cíle: 1. Vzdělávací: upevnit znalosti o geometrické tvary kruh, čtverec a trojúhelník nadále tvoří představy o.
Shrnutí lekce o domácích pracích v juniorské skupině „Prání oblečení pro panenky“ Souhrn domácí práce v mladší skupina"Prát oblečení pro panenky." Cíl: Naučte děti prát oblečení pro panenky (ukázat techniky.
Shrnutí lekce o formaci kompletní obrázek svět v juniorské skupině na téma „Znamení brzy na jaře» *Upevnit znalosti dětí o charakteristických rysech.
Poznámky k lekci
Pohádka pro děti ve věku 7-9 let o tom, jak se slaví 1. máj v různých zemích "Co je 1. máj?"
Autor: Irina Sergeevna Safargulova, učitelka MDOBU mateřská školač. 1 městská část města Neftekamsk Republiky Baškortostán.Popis materiálu: Jaký je svátek prvního máje? Jak se slaví v různých zemích? A v Rusku? Vážení učitelé a rodiče, nechoďte kolem, přečtěte si pohádku...
Cíl: představí tradice slavení 1. máje v různých zemích.
úkoly: pěstovat zvědavost a vzdělávací zájem.
Pohádka "Co je 1. máj?"
Bylo to obyčejné ráno. Vitya se probudil, nic netušící, umyl se, najedl a šel ven.
Na ulici viděl Vitya své přátele a učitelku Oksanu Leonidovnu. Přistoupil k nim a slyšel je, jak jednohlasně recitují báseň:
"První máj, první máj, otevři okna víc!"
Vitya byl překvapen a zeptal se:
- Jakou máte báseň o nějakém „prvním máji“?
"A ty, Vityo, nevíš, jaký je dnes den?" zeptala se Oksana Leonidovna.
- Samozřejmě, že vím. Dnes je první máj. Cože, to je nějaká dovolená?
- Eh, Vitya, Vitya! První máj je svátkem jara a práce!
- Wow, to jsem nevěděl! Řekni mi o této dovolené?
- Dobře. Tento svátek se slaví v mnoha zemích. Například ve Finsku je prvního máje jarní studentský karneval.
A v Německu a Francii je to svátek konvalinek.
Inu, na Sicílii na Prvního máje všichni lidé sbírají luční kvítí, které podle místních přesvědčení přináší štěstí.
A v Rusku se první máj také slaví velmi dlouho, už od roku 1891. Tento svátek symbolizuje znovuzrození a příchod jara. A nejdříve dříve Květnu se říkalo Mezinárodní den pracujících nebo jednoduše První máj. Na demonstraci chodili lidé s vlajkami a balónky.
A nyní se tento svátek nazývá Dnem jara a práce. Někteří lidé chodí na prvního máje pracovat na zahradách.
Jiní smaží lahodný a aromatický kebab na piknik s celou rodinou...
"A celá rodina jede na projížďku do zábavního parku!" řekla Masha.
- Vidíš, Vityo, první máj je velmi dobrá dovolená, - odpověděla Oksana Leonidovna.
Vitya souhlasil s učitelem a také běžel pozvat své rodiče na piknik.
Cíl: rozšířit a systematizovat znalosti studentů o historii oslav jara a práce.
úkoly:
ukázat důležitost práce;
pěstovat uctivý přístup k lidem různých profesí.
Stáhnout:
Náhled:
Lekce - hra pro základní školu
Cíl: rozšířit a systematizovat znalosti studentů o historii oslav jara a práce.
úkoly:
vzbudit zájem o práci a dělnické profese;
ukázat důležitost práce;
pěstovat uctivý přístup k lidem různých profesí.
Zařízení: interaktivní tabule, projektor, prezentace „1. máj – svátek jara a práce“, na tabule„Bez práce nevytáhnete ani rybu z rybníka,“ „Práce při učení je nudná, ale ovoce učení je chutné,“ „1. květen je jaro a svátek práce,“ balónky, květiny, plakát s zeměkoule, holubice, palmy.
Postup lekce
1. Organizační moment (snímek „č. 1))
Zazní hudba, vstoupí chlapec Trud a dívka Spring.
2. Aktualizace znalostí
Učitel: Dobrý den! kdo jsi?
Dívka: Já, jaro!
Chlapec: A já, Trud!
Učitel: Takže ty jsi kluk, Labore, a ty jsi holka, Jaro?!
Chlapi, nechápu, proč k nám přišli?
3. Formulace cílů a záměrů
Učitel: Dnes řekneme:
O tradicích, které se při oslavě tohoto dne vyvinuly;
O práci a profesích;
Otestujme své znalosti v této oblasti vzájemným soupeřením;
Pojďme to shrnout určením nejlepších Expertů.
4.Seznámení s novým materiálem
A) Rozhovor o historii oslavy svátku
Učitel: 1. května se v 66 zemích světa slaví svátek jara a práce – je to buď státní svátek, nebo den volna. Svátky jara se v různých zemích světa slaví různými způsoby. Pojďme se seznámit s těmi nejzajímavějšími.
Tento svátek se poprvé slavil ve starověku Itálie (diapozitiv) před třemi tisíci lety. Obyvatelé Itálie uctívali bohyni Mayu, patronku plodnosti a země (skluzavka). Právě ona se stala viníkem dovolené. Poslední jarní měsíc byl po ní pojmenován - KVĚTEN a první den lidé po skončení jarních polních prací pořádali oslavy.
V Německu oslavit Valpuržinu noc na úpatí hory Brocken (skluzavka), německy lidová víra, právě této noci se čarodějnice shromažďují na vrcholu hory a spolu se Satanem zahajují sobotu.
Ve školách děti během dvou týdnů kreslí a vyřezávají čarodějnice.
Li německá dívka chce se zbavit pih, musí se před 1. květnem za svítání umýt rosou a říct: „ Dobré ráno, Walpurgis! Přinesl jsem ti své pihy. Měli by k tobě přijít, ale já jsem ztracen!"
Němečtí chlapci často tajně sázejí májky naproti oknům svých oblíbených dívek.
Dospělí organizují tradiční průvody, které často končí střety s policií.
Staří Římané uctívali Floru - bohyni květin a jara (skluzavka). Dnes je 1. květen v Itálii známý jako nejšťastnější den v roce. V italských chrámech a kolem nich je mnoho květin.
V italském máji se jasně projevuje jeho dualita: někteří Italové slaví tento den ve stylu prvních dělnických průvodů, jiní - podle tradic, které pocházely z r. Starověký Řím. Takoví Italové nepromarňují krásný májový den na procesí, ale zpívají serenády pod okny svých oblíbených dívek. Kromě toho mohou mladí lidé pozvat svou milovanou ke svatbě tím, že před její dveře položí zelenou větev. Pokud dívka souhlasí, vezme větev, pokud ne, vyhodí ji na cestu.
Dalším zvykem je prvomájový strom. Toto nebo živý strom, zasazený speciálně pro svátek, nebo sloup zdobený girlandami a květinami. Lidé tančí a zpívají kolem prvomájového stromu, tančí v kruzích a odpalují ohňostroje. Někdy může být slavnost zastíněna tím, že noc předtím někdo vykopal a odnesl prvomájový strom – to je také tradice!
Na Sicílii (snímek) všichni sbírají na Prvního máje luční kopretiny (snímek), které podle místních pověr přinášejí štěstí.
Francie (snímek). 1. květen je v této zemi oficiálním státním svátkem. Francouzi byli první, kdo hovořil o svých právech, a 1. května 1833 vláda Francouzská republika vydal usnesení o právech pracujících. Ve Francii stále probíhají masové demonstrace.
1. máj ve Francii je svátek konvalinek (skluzavka), všichni si navzájem dávají kytice těchto voňavých jarních květin. To je hlavní atribut francouzského May Day, stejně jako karafiáty v Rusku. Květina se má sušit a skladovat celý rok, do příštích prázdnin.
Ale nejen konvalinky se dávají: na znamení přátelství a lásky můžete darovat větvičku hlohu, dubu nebo topolu. Dívky s špatný charakter Dávají cesmínu a lenoši dostávají větvičku černého bezu.
Také na francouzských festivalech 1. května zvláštní roli Krávy si hrají. Když se krávy účastní průvodu, na jejich ocas se přivazují kytice květin. Každý se jich snaží dotknout, protože podle legendy to může přinést štěstí. Ráno 1. května všichni pijí teplé čerstvé mléko, které také může přinést štěstí po celý rok.
v ruštině říše se tento svátek slavil poprvé v roce 1890 ve Varšavě pořádáním prvomájové stávky dělníků. Na příští rok První máj se konal v Petrohradě.V roce 1917 se 1. máj poprvé slavil otevřeně. Ve všech městech země vyšly miliony dělníků do ulic s hesly komunistické strany"Veškerou moc Sovětům," "Pryč s kapitalistickými ministry." V den Sovětského svazu mezinárodní solidarita svátek dělníků byl státní svátek, slavil se demonstracemi a 1. a 2. máj byly dny volna.
Nyní v Rusku postrádá jakýkoli politický význam a je jaro a svátek práce. minule Oficiální oslava 1. máje jako Dne dělnické solidarity se konala v roce 1990. A nyní se tento svátek stal soukromou záležitostí všech.
Ale pokud mluvíme o symbolech zašlého prvního máje, mnozí na to vzpomínají se smutkem. Napadají mě různé transparenty, papírové květiny a překližkové symboly míru, holubice (skluzavka)... To vše se hoblovalo, lepilo, malovalo dva týdny před prvomájovými svátky v očekávání dlouho očekávaného víkendu. Balony byly vytahovány z komod, skříní a příborníků.
B) Rozhovor o práci
Učitel: Práce, kluci, co je práce?
Děti čtou poezii:
1. Vyhřívaný jemným světlem
Jsme na slunné zemi
Den přichází s úsvitem
V každém městě, vesnici.
2. Jasné ráno volá
Na poli, v dole, v továrně:
Práce začíná!
A máme své vlastní starosti.
3. Neztrácíme čas zbytečně:
Aby bylo vždy vše jasné -
Matematiku umíme k dokonalosti,
Rádi stavíme a kreslíme.
4. Naučili jsme se být přáteli,
Abych ocenil dobrý skutek,
Až vyrosteme, budeme na to všichni sami
Udělejte to těmito rukama.
Chci toho hodně vědět -
Vyberte si práci, která vyhovuje vašim potřebám.
Na tabuli: "Nemůžeš bez problémů vytáhnout ani rybu z rybníka."
Učitel: - Zamysleme se: co práce lidem dává?
Děti: - Práce dává člověku vše potřebné k životu: bydlení, oblečení, jídlo, věci do domácnosti.
- Knihy, literární díla a umění vznikají prací.
- V procesu práce spolu lidé komunikují a stávají se vzdělanějšími.
- V důsledku práce vznikají závody, továrny, budovy, stroje a obráběcí stroje.
- Práce umožňuje lidem využívat bohatství přírody, vyvíjet nové odrůdy rostlin a nová plemena zvířat.
Učitel: - Člověk musí pracovat tak, aby jeho život byl prosperující a prosperující.
Učitel: - Jaká je hodnota vaší práce, chlapi?
Děti: - Získáváme znalosti.
Učitel: Vysvětlete význam podlahové desky: „Učení je nudné, ale ovoce učení je chutné.“
Učitel: Znalosti, které získáte během školení, se vám budou hodit při výběru budoucího povolání
B) Rozhovor o profesích
Učitel: - Co je to povolání?
Povolání je oblíbená věc, práce na celý život. Proto si svou oblíbenou věc vyberete jednou a na celý život. Ale jak těžké může být vybrat si! Chci se přeci stát lékařem, řidičem, kosmonautem a potápěčem, učitelem a umělcem.
5. Na světě je mnoho profesí,
Musíme si ale vybrat jen tu jednu
Co je nám milejší než kdokoli jiný na světě,
Věnovat se práci.
Učitel: - Rád sníš? Pojďme snít o vašich budoucích povoláních a mluvit o nich.
Odpovědi dětí
Učitel: Kluci, v naší třídě jsou rodiny, ve kterých se profese předávají z generace na generaci.
Toto je rodina Andrey Gaidukova - jeho prateta a matka pracují jako lékaři a sám Andrey sní o tom, že se v budoucnu stane lékařem.
Rodina Nikolaje Shcherbakova - jeho babička a matka pracují jako švadleny. Ale Kolja sní o tom, že se stane stavitelem, a teď nám o tom poví:
Chci se co nejdříve stát stavařem.
Naučím se stavět domy a paláce,
A školy, kam děti budou chodit.
Rodina Bakhtierova Sarvinoz – dědeček a otec pracují jako řidiči.
G) Hádanky „Hádej profesi“
Učitel: Pojďme se podívat na názvy profesí, které už znáte.
1. Ore, seje, sklízí obilí. SZO? (pěstitel obilí)
2.Kdo nám peče chleba? (Pekař)
3. Kdo vydává léky? (Farmaceut)
4. Kdo nás obléká módně? Kdo vyrábí oblek ve volný den?
Každý ví - on... (krejčí)
5. Kdo přichází do domu s dopisem? Přiznejme si to... (pošťák)
6. Zde na okraji opatrně natírá železo;
V rukou má kbelík a sám je barevně vymalován. (Malíř)
7. V noci, v poledne, za svítání tajně vykonává službu,
Na cestě, na břehu, blokující cestu nepřítele. (Pohraniční stráž)
8. Není pilot, neřídí letadlo,
A ta obrovská raketa, děti, kdo, řekněte, je to? (Astronaut)
9. Kdo je nejužitečnější ve dnech nemoci?
A uzdravuje nás ze všech nemocí. (Lékař)
10. Starší bratr slouží drahé vlasti.
Chrání naše životy, on je... (voják)
11. Kočku bolelo ucho, v domě byl povyk.
Dědeček reptá, sestřička kňučí,
Polévka v kočičí misce vystydne.
co mám dělat? co mám dělat?
Kde mohu ošetřit kotě? (u veterináře)
12. Žába se rozplakala: skvrna na břiše,
Místo na noze - pozor!
Pro koho budeme tuto nemoc léčit? (U dermatologa)
13. Smítko prachu zasáhlo oko pohledného jeřába při letu.
Chlapi, ke kterému doktorovi by měl jeřáb jít? (Očnímu lékaři)
14. Narodila se sestra Dáša - naše radost, náš smutek.
Nejí chleba, plive kaši,
Za kým mám jít se sestrou Dášou? (K pediatrovi)
15. Dívka sedí na železném ptáku,
Střílí šípy, zvedá břemena. (jeřábník)
Učitel: Je zde mnoho různých profesí,
Nevíte, co si hned vybrat.
V životě to bude hodně užitečné -
Musíte se prostě učit!
5.
Upevňování získaných znalostí
Učitel: Pojďme se tedy podívat, jaké znalosti v tomto směru máte.
1.Vysvětlete význam přísloví:
Neberte si příliš mnoho věcí
a vynikají v jedné věci.
Cvičení pro mysl
Kdo nepracuje (nejí)
Nespěchej svým jazykem (spěchej se svými činy)
Bez potíží (nemůžete vytáhnout rybu z rybníka)
Mistrova práce (bojím se)
Práce živí člověka (ale lenost ho kazí)
Udeř do železa (dokud je horké)
Neseďte nečinně (takto nebude žádná nuda)
Připravte sáně v létě (a vozík v zimě)
1. kolo „Pokračujte v přísloví“
1.Mravenec není velký -...
Do lesa neuteče
-
ano kope hory
- ano koušou mravenci
2.Pro práci a...
Sklizeň
Platí málo
Odměna
3. Mistrovská práce...
Kousnutí
neví
Strach
4. Žijte nečinně...
Jen kouřit nebe
Žádné starosti
Nuda tedy nebude
5. Jíst rybu...
Musíme nainstalovat síť
- musíte do vody
Nejprve ho musíte usmažit
6. Líný spinner má...
- a kámen je obrostlý mechem
- a nemám pro sebe košili
- košile roztrhaná
2. kolo „Nástroj a povolání“
1. Jaký nástroj použil Papa Carlo ke zpracování protokolu?
2. Jaký nástroj potřebovala Emela k přípravě palivového dříví?
3. Do jaké profese lze tyto hrdiny kombinovat?
4.Co mohl dělat stařík z pohádky Zlatá rybka?
5.Jak se to jmenuje skutečný svět Babiččina schopnost péct koloboky?
6.Kdo by se mohl tento dědeček stát ve skutečném světě?
3. kolo „Vyjmenujte pár“
Weaver - tkadlec.
Krejčí - ....
Umělec - ….
Prodavač - .…
Herec -….
Vařit - ….
Řidič - ….
Cukrář -….
Zpěvák -….
6.
Shrnutí události
Učitel: - Naše akce se blíží ke konci.
Jak vidíte, děti, profesí je mnoho - vyberte si jedno pro sebe,
Aby se to stalo dílem celého vašeho života,
Abyste poctivou prací proslavili svůj kraj!
Jste ještě malý, ale prací ve škole děláte první krok ke své profesi.
Učitel: abychom naši lekci zakončili v duchu tradic prvomájových svátků, využijme symboly k vytvoření společného díla „Mír, máj, práce“ (děti přikládají ke zeměkouli holubice, palmy, květiny)
(Děti zobrazují ikony: červená - „fungoval velmi dobře“, zelená – „fungoval dobře“, žlutá – „umím pracovat lépe“)
Hezký den všem! Jak se říká, jaro přišlo, všichni dobrou náladu přinesl to. A chci říct, hurá! Brzy je tu další květnové prázdniny jako je Mír a práce, který se slaví 1. května.
A Den vítězství bude rychle následovat, mimochodem, každý, kdo neviděl nové na toto téma, se prosím podívejte.
Jak víte, s nástupem tepla kvetou květiny a vzduch se zdá čistší, ptáci zpívají častěji. Právě takové upomínky vám pomohou složit a vyrobit jarní suvenýr a potěšit pak své blízké a příbuzné.
Vzdělávací proces je v plném proudu, takže školky a školy nezůstávají pozadu a společně s dětmi na hodinách práce a výtvarné výchovy k radosti všech tvoří kresby a řemesla.
Nejčastější nápad je samozřejmě a existují nejrůznější různé. Zvládne je provádět a kouzlit i 3-4 leté dítě. Koneckonců, můžete jednoduše nakreslit obrysy a požádat ho, aby to vybarvil.
A pro starší, například pro 4-6leté děti, můžete uspořádat lekci aplikace.
A pro školáky základní škola nebo studenti střední škola Můžete dokonce vyrobit květiny, jako jsou tulipány nebo karafiáty. Takový suvenýr může být prezentován 9. května.
Budeme potřebovat:
- jednobarevné ubrousky, například růžové, bílé, vínové
- zelený vlnitý papír
- dřevěné tyče na grilování
- plastelína
Fáze práce:
1. Nejprve si udělejme stonky pro naše budoucí krasavice. Chcete-li to provést, zabalte vlnitý papír hole.
2. Poté z obyčejné plastelíny, nebo můžete použít polymerovou hmotu, nebo modelovací těsto, uválejte kulatý předmět, konkrétně kuličku. Zapíchněte ho do stonku.
3. Budete muset udělat čtverce z ubrousků malá velikost a docela hodně, měly by mít stejnou velikost a plus kruhy a nedotýkejte se zelených, budou se z nich vyskládat listy.
Takže najděte nějakou nepotřebnou sklenici, lepidlo PVA, krupice plus akrylové barvy a štětec.
Nádobu dobře potřete lepidlem.
Před tímto úkonem ošetřete sklenice jakýmkoliv alkoholovým roztokem, aby se odmastil.
Poté posypeme krupicí a necháme zaschnout. A pak buďte kreativní a vytvářejte zázraky s barvami.
Opravte řemeslo lakem a nechte jej úplně vyschnout.
Místo vlnitého papíru můžete použít běžné vatové tampony.
Hračky vyrobené ze slaného těsta jsou také vhodné pro toto téma; věkové kategorie děti. Jaké nádherné sluníčko.
Práce s plastelínou byla vždy nejjednodušší a nejrychlejší. Je to takový zářivě barevný strom.
Nebo snítka šeříku ve formě pohlednice s gratulací.
Můžete dokonce vytvořit celý pozemek - obrázek.
Nebo použít polymerní hlína, například v pracovní lekci ve 3.-4.
Můžete si také vyrobit slavnostní a krásné brože ve stylu
Nebo si vezměte čisté saténové tenké stuhy a udělejte malou kytici nebo portrét.
Můžete také kreslit obrázky na toto téma a kombinovat je s aplikací. Mimochodem, takový plakát lze vyrobit i ke Dni Ruska nebo k svátku, kdy se slaví Den jednoty národů.
No, jak se říká, ať je vždy slunce, ať je vždy nebe, pamatuj si jako v té písni. Proto můžete vytvořit sluníčko z dětských rukou.
K tomu můžete použít různé techniky.
Toto je roztomilý stromeček, který rodiče a děti vymysleli.
Paprsky mohou být vyrobeny z trubek nebo těstovin.
A tady se dokonce podepsali pod slogan.
Hlavní je ukázat, že na zemi a kolem nás je mír.
Můžete také zobrazit naši planetu jako celek.
A zároveň nakreslete nebo nalepte holubici, protože představuje mír.
Nápadů je docela dost, doufám, že se vám už něco líbí, vyberte si.
Vytvářejte a vytvářejte nová mistrovská díla pomocí barev a čehokoli jiného, co se vám líbí.
Pozornost si zaslouží i díla vyrobená z odpadních materiálů. Autor rozložil a zobrazil planetu Zemi v podobě kávových zrn. Vypadá originálně a krásně, a co je nejdůležitější, je přístupný komukoli.
Toto jsou jarní hodiny, čas plyne nestojí na místě.
Můžete dělat portréty z obilovin a pak malovat a stříkat.
Symboliku lze brát jako trikolóru na vlajce.
Můžete si vyrobit i motýla, protože i oni zdobí náš svět kolem nás.
Vezměte vícebarevné ubrousky a žinylkový drát.
Nebo vytvořte tyto korálky z knoflíků a papíru ve tvaru květin.
Můžete si vyrobit větvičku jabloně a použít barvy a obyčejné ubrousky.
No a vlastně i samý krásný Pramen, třeba z plsti.
Papírová nášivka pro školáky a předškoláky
Nabízím univerzální variantu, vhodnou pro děti jakéhokoli věku. Ostatně z motýlů máme také vždy velkou radost, zvednou nám náladu a dávají a přinášejí našemu světu krásu.
Samotnou šablonu lze odtud převzít a stáhnout do počítače právě teď.
To je taková roztomilá jarní větvička z papírových proužků.
Master class pohlednice k 1. květnu
Chci vám také ukázat vaši oblíbenou pohlednici pro tento den, vyrobenou ve světlých a zároveň úžasně něžných barvách. Můžete použít absolutně jakýkoli materiál a dokonce i látku. V tomto případě bude použit odpadový papír.
Vezměte si list papíru, možná A4 nebo jiného formátu. Barvu si vyberte sami, může to být bílá, růžová a další odstíny. Ohněte ho podélně napůl.
Nakreslete tvary, jako jsou kruhy a srdce, na papír.
Vystřihněte části nůžkami a poté každé srdce ohněte podélně na několika místech, abyste vytvořili okvětní lístek.
Pak místo okvětních lístků použijte srdce a kruh bude středem. Ozdobte kamínky nebo korálky a připevněte lepidlem.
Vystřihněte listy a stonky ze zeleného papíru. Zapojte svou fantazii a naaranžujte jej do libovolné kompozice. Vypadá to originálně a zatraceně krásně!
Vytváření symbolu jarních prázdnin Holubice míru s dětmi z mateřské školy
Bez tohoto přívlastku se pravděpodobně neobejde ani jeden květnový svátek. souhlasíte? Proto jsem ho také nemohl projít. Můžete to udělat z čehokoli.
Používá se například quilling.
Nebo opět známé vykrajování z ubrousků. Ukazuje se, že je to zábavné a velmi působivé.
Ptáčky můžete nasadit na tyčky.
Nebo naše ruská vlajka.
Podívej, jak skvělý nápad.
Nebo tato objemná papírová holubice. Chcete to samé pro sebe? Napište mi, pošlu vám šablonu a schéma na váš e-mail, stačí vše vystřihnout podél obrysu a přeložit podle tečkovaných čar.
Nebo si můžete tyto ukázky stáhnout zdarma přímo odtud.
Ocas a křídla lze ozdobit prolamovaným způsobem, použijte k tomu speciální ostrý kancelářský nůž a proveďte řezy jako výstupky.
Nebo je to takový malý ptáček.
Takové detaily může nakreslit každý.
Nebo můžete také použít nejznámější a nejstarší metodu, origami.
Můžete jej také zapnout a podívat se na toto video.
Zajímavé nápady ze Země mistrů
No a na závěr jsem se rozhodl vám ukázat pár ilustrací z jednoho známého webu. Podívejte se sem, řemeslo vyrobené z papíru a obyčejných barevných tužek.
Vytvořte si své vlastní jedinečné a nenapodobitelné karty, řemesla a všechny druhy suvenýrů.
Je to tak skvělé! Tady je další kráska.
Nebo tenhle, taky se mi moc líbila jeho jednoduchost a vzhled.
Nebo vzít tento podobný nápad jako základ.
Obecně to vezměte a trochu upravte, tvořte a buďte kreativní. Pak budou určitě potěšeni všichni vaši příbuzní a přátelé.
To je taková krátká poznámka pro dnešek. Napište svůj názor a sdílejte článek dál sociální sítě. Ahoj všichni! Brzy se uvidíme!
S pozdravem Ekaterina Mantsurova